6. kolo: Litomyšl/Čistá - Lanškroun

Starší žáci
Litomyšl/ Čistá - Lanškroun 2:1 (1:0)

Branky: Pecháček, Čermák - Vávra. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Kovář Matouš - Jireček, Kollert.
Sestava: Dostál - Kodym, Jireček, Šmíd, Kmošek T., Šalda, Hanus, Pecháček, Čermák, Holec, Bálský - střídali: Grus, Nekvinda, Brýdl, Macháček, Kmošek M.

Zápas proti Lanškrounu jsme začali vlažně a hosté nás prvních 15 minut nepustili do žádné šance a byli to oni, kteří si vytvářeli šance. Naštěstí nás podržel golman a další šance a rohy nedokázali hosté využít. Kluci se probrali až okolo 20 minuty a začali pomalu přebírat iniciativu oni. Ve 29 minutě se dostal do úniku Matěj Pecháček a zakončil ho brankou. Vedení jsme udrželi do konce prvního poločasu. Druhá půle patřila již nám. Byli jsme jasně lepší. Bohužel z ojedinělé střely dostáváme po chybě golmana branku. Po této brance začala estráda zahazování šancí. Kluci šli 6x sami na branku a proměnili až ten poslední nájezd. To se prosadil 2 minuty před koncem Šimon Čermák. Vyhrát si kluci zasloužili, akorát mohl zápas skončit asi 7:3 v náš prospěch/ dle šancí /. Konečně výhra, doufejme, že to kluky nakopne a další body přivezeme z Letohradu, kde hrajeme v neděli 14. 10. V 10:00 hodin.

Mladší žáci
Litomyšl/Čistá - Lanškroun 1:7 (0:4)

Branky: Grus - Vítek 5x, Švarc 2x. hřiště: Litomyšl. Rozhodčí: Kovář Matouš
Sestava: Žroutová - Huška, Grus, Tringela, Hloušek, Šalda, Kmošek V., Hynek, Beníšek - střídali: Žrout, Holec, Kmošek M., Loskot, Soukup, Pekárik

Proti favoritovi zápasu, který doposud prohráli pouze jednou, kluci drželi krok 15 minut. Pak to tam hostům začalo padat. Soupeř začal být nad jejich síly, zejména co se týče dvou rozdílových hráčů, kteří dali všech 7 branek. I přesto se kluci snažili. Spoustu dalších šancí hostů zlikvidoval slušně chytající Matyáš Kmošek. O jedinou naši trefu se postaral z přímého kopu Matyáš Grus. K dalšímu zápasu zajíždíme do Letohradu , kde kluky čeká stejně těžký soupeř. Začátek je stanoven na 11:45 hodin.
Napsal: Ivan Čech