13. kolo: Litomyšl/Čistá - Žamberk

Lion Sport Krajský přebor st. žáků - skupina A
Litomyšl/Čistá - Žamberk 3:1

Fakta - Branky: Bálský 2, Šmíd - Kulhánek. Rozhodčí: Frank - Jireček, Kos. Diváci: 20. Poločas: 0:0.
Sestava: Kmošek - Holec J., Grus, Stříteský, Kodym, Čermák, Šmid,Pecháček, Bálský, Beníšek, Řehoř - střídali: Holec R., Pilař, Huška, Žroutová

Poslední podzimní zápas kluci zvládli a vyhráli. Nebylo to však jednoduché. Jak to již bývá, tak na umělce se síly vyrovnají a není poznat favorita. Soupeř vůbec nebyl špatný a první poločas odehrál velice slušně. Kluci si vytvořili pár šancí, hlavně po rohových kopech, ale žádnou nedotáhli do konce. Druhý poločas byl z naší strany podstatně lepší. Byli jsme to my, kdo držel podstatnou většinu času míč na svých kopačkách. Po velice pohledných trefách Pavla Bálského a Davida Šmída jsme vedli v 52 minutě 3:0. Potom kluci polevili a dovolili hostům rovněž krásnou brankou upravit výsledek na 3:1.

HODNOCENÍ PODZIMU

S bilancí 6 výher 1 remízy a 6 proher se po podzimu nacházíme na 9 místě ze 14 týmů. Získali jsme 19 bodů pří skóre 34:28. Tabulka je však v jejím středu vyrovnaná a na 4 místo ztrácíme pouhých 7 bodů. Spokojen až tak moc nejsem, abych pravdu řekl, čekal jsem, že se budeme pohybovat do 5 místa. Neztratit zápasy kde se dalo bodovat (Polička, Letohrad, Pardubičky a Choceň) mohli jsme mít minimálně o 7 bodů více a být do toho zmiňovaného 5 místa. Na kdyby se však nehraje. Přesto chci klukům za předvedené výkony poděkovat. Nezvládli pouze zápas s Hlinskem /0:9/ a s Moravany /1:5/. To jsou první dva celky tabulky. Ostatní zápasy byly vyrovnané / 2x prohra 0:2 a 2x prohra 1:2 /nebo jsme v nich byli i lepší. V poháru kluci postoupili do jarního semifinále, kde v květnu přivítají těžké Hlinsko. Našim nejlepším střelcem podzimu se stal Pavel Bálský, který se trefil 12x, následován Davidem Šmídem se 7 brankami a Šimonem Čermákem, ten skóroval 5x. Nejlepším hráčem podzimu byl určitě kapitán Matěj Pecháček, který předváděl celou sezónu stabilně výborné výkony. Závěrem bych poděkoval některým rodičům za podporu a pomoc a všem popřál hezký zbytek roku, hezké vánoční svátky a šťastný nový rok.

Ivan Čech

Lion Sport Krajský přebor ml. žáků - skupina A
Litomyšl/Čistá - Žamberk 6:0

Fakta - Branky: Tmej 2, Coufal 2, Kmošek, Křivka. Rozhodčí: Frank. Diváci: 15. Poločas: 5:0.